banner

Turecká riviéra

Turecká riviéra, která začíná v Antalyi na východě a táhne se až k Muğle na západě, je jednou z nejoblíbenějších rekreačních oblastí v Turecku, která leží u tyrkysového Středozemního moře. Tato svěží pobřežní oblast Vám nabízí starobylá města, hrady, přístavy, chrámy a mnoho dalšího k objevování a přivítá Vás svým jasným sluncem a snově modrým mořem.

Pláž Kaputaş

Pláž Kaputaş, která se nachází nedaleko měst Kaş a Kalkan v nejzápadnější části Antalye, se v průběhu let objevila na mnoha turistických plakátech a je velmi oblíbená mezi místními obyvateli i návštěvníky. Na úzkou pláž se schází po schodech z hlavní silnice a po obou stranách soutěsky ve tvaru písmene V se zvedají vysoké útesy. Je velmi malebná a vyplatí se sem sejít mimo vyšlapané cesty.

Kekova

Kekova, podle níž je region pojmenován, je obecný název oblasti, která zahrnuje 7,4 km dlouhý ostrov, 500 m od břehu.
Severní pobřeží ostrova Kekova (Kekova Adası) s výhledem na Simenu je plné stop po civilizaci, která byla v dávných dobách částečně zatopena při zemětřeseních, jako jsou kamenné schody nebo ruiny domů. Simena se nachází na poloostrově naproti ostrovu Kekova. Mezi Kaleköyem a Üçağızem je možno mezi malými ostrůvky, které sloužily jako kamenolomy na sarkofágy, pozorovat zbytky cest a přístaviště, které byly potopeny do moře.

Side

Side patří mezi nejznámější antická města v Turecku. Side je významné přístavní město v oblasti starověké Pamfylie, které přitahuje domácí i zahraniční návštěvníky.
Side bylo ve starověku přístavem a jeho název vlastně znamená granátové jablko.

Za slunečných dnů se můžete koupat na třpytivých plážích s modrou vlajkou, jezdit na výlety lodí a jachet a odpočívat v křišťálově čistých zátokách a užívat si chladivých vod Středozemního moře. Procházky mezi antickými ruinami na kolonádové ulici, antické divadlo, nákupy na bazaru, kde se nacházejí historické domy, popíjení studeného nápoje při sledování západu slunce u Apollónova chrámu, symbolu Side, vás budou provázet těmi nejlepšími vzpomínkami.

Alanya

Alanya je naopak velmi štědrá na nejrůznější možnosti, které nabízí. V tomto regionu, který je doslova kolébkou civilizací, se můžete vydat na výlety na jachtě a splynout s přírodou během potápění. Alanyjský hrad a Červená věž jsou místa, která musíte navštívit. Neměli byste odjet, aniž byste viděli jeskyni Damlataş a jeskyni Dim. Současně toto místo vyzdvihuje do popředí rušný noční život. Ve všech těchto prázdninových letoviscích si nenechte ujít ochutnávku mořských plodů a vesnickou snídani.

Belek

Okázalý golfový ráj Belek je jednou z nejoblíbenějších destinací v Antalyi. Oblast, která je známá svými odlehlými letovisky, nabízí přírodu, sportovní vyžití a dovolenou, stejně jako nepřeberné množství nákupních možností. Díky přívětivému klimatu je Belek jednou z předních golfových destinací na světě.

Po dni stráveném golfem na jednom z golfových hřišť můžete relaxovat na plážích s hedvábným pískem a zbavit se stresu díky lázeňským procedurám v komfortních, plně vybavených a luxusních hotelech na břehu moře, kde se zeleň zdejších lesů snoubí s okouzlující modří Středozemního moře.

Kemer

Kemer je jednou z nejoblíbenějších prázdninových oblastí Antalye. Kemer je domovem mnoha luxusních hotelových resortů a nádherné hory Tahtalı. Luxusní all inclusive hotely s vynikajícími plážemi, butikové hotely zasazené do romantického prostředí, výlety lodí v tyrkysových vodách a dokonce i dobrodružné výpravy do hlubin pokrývají širokou nabídku pro páry.

Brány Antalye do své historie

Pokud očekáváte dovolenou, na níž budete moci sledovat historii a kulturu, má Vám Antalya kromě moře, písku a slunečních dní, které nabízí, co nabídnout. Jednou z nich je starobylé město Perge. Toto starobylé město, které bylo hlavním městem starověkého regionu Pamfýlie, Vás uchvátí svou poutavou krásou, jakmile vstoupíte jeho branou. Patří mezi nejlépe uspořádaná antická města Anatolie. Většinu artefaktů objevených během vykopávek si můžete prohlédnout v archeologickém muzeu v Antalyi.